دریافت مجوز از ستاد ملی مبارزه با کرونا برای برگزاری اردوهای راهیان نور

[ad_1]

ایسنا/قم دبیر ستاد مرکزی راهیان نور از آمادگی همه‌جانبه این ستاد برای برگزاری اردوهای راهیان نور خبر داد و گفت: با وقفه به وجود آمده در دوران کرونا به تقویت زیرساخت‌های این حرکت عظیم پرداخته‌ایم و اکنون مجوزهای لازم برای برگزاری این اردوها از ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته‌شده است.

سردار نادر ادیبی، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور، در گردهمایی فعالان مردمی راهیان نور که به همت جامعه وارثون در پلاک 313 مسجد مقدس جمکران در حال برگزاری است، بابیان اینکه این جمع‌ها تأثیر بسیاری در تقویت موضوعاتی که انقلاب اسلامی در راستای آن‌ها شکل گرفته، دارد، عنوان کرد: مثال افرادی که امروز برای حل مشکلات تلاش می‌کنند همانند تخریب‌چی‌هایی است که در زمان جنگ به دل میدان‌های مین می‌رفتند.

وی بابیان اینکه امروز دوباره مسیر انقلاب مین‌گذاری شده و عبور از آن برای برخی دشوار شده است، اظهار کرد: برای رسیدن به خداوند نیازمند مجاهدت و ایثارگری هستیم، این دو اصل در دوران دفاع مقدس نیز موجب پیروزی و برتری رزمندگان ایران شد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور با اشاره به اینکه شهدا خود را برای یک جهاد بزرگ ساخته بودند، مطرح کرد: امروز نیز نیازمند این همدلی برای ساختن هستیم، همدلی‌ای که با دل‌ها و قلب‌های بزرگ در کنار هم به وجود خواهد آمد.

وی بابیان اینکه یکی از بهترین مدل‌های جهاد تبیین، مسیر شهدا است اظهار کرد: مسیر شهدا یک مسیر سریع و مستقیم به سوی سعادت است که مقام معظم رهبری با تأکید به موضوع راهیان نور این نکته را برای ما شکافتند.

ادیبی با اشاره به اینکه با شروع ویروس کرونا در سال 98، اعزام کاروان‌های راهیان نور را متوقف کردیم، تصریح کرد: در طول این مدت تلاش کردیم از وقفه به وجود آمده حداکثر استفاده را داشته و به تقویت زیرساخت‌های این حرکت عظیم بپردازیم.

وی بابیان اینکه این تقویت زیرساخت‌ها شامل رفع مشکلات خدمات عمومی، رفاهی، فعالیت‌های عمرانی در اماکن زیارتی و … است، یادآور شد: باید از سرزمین نبرد رزمندگان اسلام به خوبی مراقبت کنیم تا نسل‌های بعدی نیز بتوانند از این گنجینه بهره‌مند شوند.

ادیبی از ثبت ملی یادمان‌های دفاع مقدس یادکرد و گفت: طی چند ماه اخیر اقدامات لازم را انجام داده و مجوزهای اصلی از ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت را دریافت و دستورالعمل‌های رعایت نکات بهداشتی ویژه اعزام اردوهای راهیان نور را دریافت کرده‌‎ایم.

وی با اشاره به اینکه شیب حرکت ما در اردوهای راهیان نور صعودی است، اظهار داشت: جلسات متعددی نیز در وزارت آموزش‌وپرورش برای برگزاری اردوهای دانش‌آموزی برگزار شده و قراردادهای لازم نیز بسته شده است.

ادیبی با بیان اینکه امیدواریم در دولت جدید یک حرکت جدی‌تر داشته باشیم، مطرح کرد: امروز خوشبختانه ما آمادگی همه جانبه خود را برای برگزاری اردوهای راهیان نور اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما بدون داشتن تشکیلات قادر به هدایت امور نیستیم، بیان کرد: متولی، خادم و زائر در راهیان نور همه باهم و از یک جنس هستند و همگی برای انجام امر ولی خدا در بستر راهیان نور فعالیت خواهند داشت.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور بابیان اینکه امیدواریم با همراهی یکدیگر حرکت راهیان نور باقدرت ادامه پیدا کند، تصریح کرد: تلاش ما بر این است که حمایت‌های لازم را از شبکه ملی راهیان نور داشته باشیم.

ادیبی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر لزوم تقویت ابعاد فرهنگی راهیان نور تأکید دارند، اضافه کرد: باید همکاری و حرکت اردوهای جهادی در کنار اردوهای راهیان نور به منظور تقویت مکان‌های مورد بازدید با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی ادامه داد: رادیوی اختصاصی راهیان نور با عنوان رادیو بهاران به مدت دو سال در زمان اوج اردوهای راهیان نور شکل گرفت اما بر اساس نظریه کارشناسان صداوسیما به این نتیجه رسیدیم که اگر تولیدات راهیان نور در سایر شبکه‌ها پخش شود، بازدید بیش‌تری خواهد داشت.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور عنوان کرد: در دورانی که مدارس برگزار نمی‌شود هیچ مشکلی در حوزه اسکان بازدیدکنندگان راهیان نور در مدارس وجود ندارد و همکاری لازم در این حوزه انجام می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای علمی و پزشکی

مطلب پیشنهادی

آدم ربایی 5 میلیاردی در بلوار مرزداران

[ad_1] معاون مبارزه با جرم و جنایت پلیس راهور تهران از دستگیری سه نفر که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.