نشریه دانشجویی« رادیکال آزاد» منتشر شد

[ad_1]

نخستین شماره نشریه علمی دانشجویی« رادیکال آزاد» به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی مهندسی پلیمر دانشگاه بوئین زهرا منتشر شد.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، استفاده گسترده از مواد منجر به افزایش مقادیر پسماند جامد می شود، که دور ریخته یا سوزانده می شوند؛ این نتیجه نه تنها باعث از بین رفتن مواد ارزشمند می شود، بلکه اثرات منفی بر محیط زیست و سلامتی موجودات زنده نیز دارد.  بازیافت به طور کلی برای کاهش فشارهای جامعه بر محیط زیست یک استراتژی مهم و یک راه حل مدرن و ارزشمند برای کاهش مقدار مواد اولیه مورد نیاز برای ایجاد محصولات جدید محسوب می شود.

بازیافت شامل فرآوری مجدد مواد بازیابی شده در پایا عمر محصول و بازگشت آن ها به زنجیره تأمین است. برخی از مزایای بازیافت شامل کاهش ضایعات در محل های دفن زباله، صرفه‌ جویی درمنابع طبیعی و سوخت های فسیلی، کاهش آلودگی و هزینه ها است. در عین حال، بازیافت باعث ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذاری می شقود و نقش اساسی در اقتصاد با مصرف بهینه منابع دارد.

“بازیافت چیست؟”، “فواید بازیافت و بررسی مواد بازیافتی”، “مراحل بازیافت”، “پلیمرهای زیست تخریب پذیر”، “اخبار و تازه‌های بازیافت”، “معرفی نرم‌افزار” و “مصاحبه با «آقای دکتر جابر خانجانی، عضو هیئت علمی گروه مهندسی مواد، شیمی و پلیمر مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بوئین زهرا»” از جمله مطالب و مقالاتی است که در این شماره می خوانیم.

نخستین شماره نشریه علمی دانشجویی «رادیکال آزاد » به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی مهندسی پلیمر دانشگاه بوئین زهرا و مدیر مسئولی امیرحسین الماسی و سردبیری سپهر سرتیپی به صورت گاهنامه منتشر شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای علمی و پزشکی

مطلب پیشنهادی

آدم ربایی 5 میلیاردی در بلوار مرزداران

[ad_1] معاون مبارزه با جرم و جنایت پلیس راهور تهران از دستگیری سه نفر که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.